Książka

Już w sprzedaży!

Budowanie kancelarii prawnej od podstaw jest dużym wyzwaniem dla każdego. Takie wyzwanie znacznie rośnie, kiedy chcemy wszystko tak poustawiać, aby jej prowadzenie nie wymagało wypełnienia całego życia lecz pozostawiało czas i energię na takie rzeczy jak dalszy rozwój, czy życie prywatne i rodzinne. Niniejsza książka nie tylko opisuje przykład pokazujący, że jest to możliwe, ale zawiera też praktyczne i konkretne wskazówki jak to osiągnąć.

W tej książce m.in. znajdziesz:

  • informacje, na co zwrócić uwagę planując otwarcie i rozwijając własną kancelarię
  • wskazówki jak m.in. rozmawiać z klientem, jak ustalać zasady rozliczenia i jak budować wizerunek eksperta
  • ćwiczenia pozwalające skutecznie wdrożyć praktyczne usprawnienia w działaniu Twojej kancelarii

Ta publikacja przeprowadzi Cię przez poszczególne aspekty tworzenia i prowadzenia własnej kancelarii, gdy po pełnej wyrzeczeń drodze do zawodu prawniczego staniesz przed wyzwaniami związanymi z rozwijaniem własnego biznesu.

Zajrzyj do środka


Przycisk poniżej odsłoni przed Tobą zawartość książki w nowym oknie przeglądarki:


Opinie Czytelników

Serdecznie gratuluję przygotowania ciekawego materiału, którego brakowało na rynku! Nawet z perspektywy adwokata z kilkuletnim stażem książka pozwala usystematyzować podstawowe kwestie, o których nieraz samej zdarza mi się zapominać 😉

Joanna

Bardzo ciekawa pozycja dla prawników, którzy zastanawiają się na rozpoczęciem wykonywaniem zawodu w ramach prowadzenia indywidualnej kancelarii lub dopiero co rozpoczęli praktykę. Dla większości adwokatów z większym doświadczeniem sytuacje opisane w książce będą brzmiały znajomo, lecz dla początkującego adwokata rady mec. Gorczycy – Barszczewskiej mogą okazać się nieocenione na przyszłość. Naprawdę polecam

Bartłomiej

Jestem świeżo po lekturze książki i żałuję, że tak późno się ukazała. Niezwykle cenne rady zarówno dla tych, którzy rozważają rozpoczęcie działalności w zawodzie adwokata/radcy prawnego czy każdej innej dziedzinie związanej ze świadczeniem pomocy prawnej. Podoba mi się, że Autorka bardzo często podaje liczne przykłady ze swojej działalności dzięki czemu czytelnik ma świadomość, że nie jest to tylko wydumana teoria, ale również doświadczenie osoby, która od zera buduje biznes w tej niełatwej branży. Pozytywnie zaskoczyło mnie, że adwokat dzieli się swoimi radami z konkurencją, no ale może właśnie dzięki temu książka się wyróżnia na rynku. Jak najbardziej warto kupić i przeczytać, choć ubolewam, że większość adwokatów/radców zjadła wszystkie rozumy i raczej nie będzie chciała jej przeczytać. Ich strata… Ja polecam.

Pawellas

Zakończyłam lekturę;-) Pozwolę sobie zatem napisać krotki feedback. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona jej treścią. O ile, porady zawarte w jej treści zostały przeze mnie wypracowane przez lata prowadzenia działalności prawniczej, o tyle dla osoby zaczynającej mogą być super wsparciem i oszczędzić wiele godzin frustracji (oraz lat prowadzenia działalności gospodarczej!), a także poszukiwania rozwiązań. Ponadto, bardzo sobie chwalę „lekkość” przekazu zawartą w tej książce. Czyta się ją po prostu super!

Kinga

Lektura zaliczona 🙂 Bardzo dobrze się ją czyta – to po pierwsze. Po drugie jest to zdecydowanie pozycja dla osób, które zaczynają pracę w indywidualnej kancelarii i nie miały ani wylewnego patrona, ani doświadczenia w biznesie. Mnie przeczytanie dało uśmiech i wysoce prawdopodobny domysł, że miałam dokładnie takie same doświadczenia jak Ty na początku prowadzenia mojej kancelarii i popełniałam podobne organizacyjne błędy. Dzisiaj w praktyce stosuję już wszystkie rozwiązania, które opisujesz ( jedne przyszły intuicyjnie, inne kosztowały trochę czasu na czytanie książek o negocjacjach, prezentacji, a do docenienia odpoczynku doprowadził mnie niekontrolowany nawał pracy, który ani nie wpływa na skuteczność ani lepszy biznes ), więc jej przeczytanie mnie dodatkowo pozytywnie utwierdziło, że idziemy we właściwym kierunku 🙂 Na pewno gdybym miała Twoją książkę 4 lata temu zaoszczędziłabym mnóstwo czasu na czytanie wielu innych i straciła mniej nerwów 😉 Zdecydowanie polecam każdemu „nowemu” adwokatowi, a nawet już aplikantom, bo będą mogli się przekonać jaką opcje zawodową dla siebie wybrać 👏

Sybilla

Z punktu widzenia aplikanta (i to niezależnie czy adwokackiego czy radcowskiego), pozycja niezwykle pomocna, a nawet niezbędna. To co odbiega od standardów wykonywania tego zawodu i środowiska, to fakt, że Autorka dzieli się doświadczeniem – w jaki sposób i z sukcesem – założyć i prowadzić kancelarię, na jakie kwestie w budowaniu biznesu prawniczego zwrócić uwagę, jak budować swój wizerunek, a przede wszystkim – co niemalże jest tematem tabu w tym środowisku – jak prowadzić efektywną komunikację z klientem i umiejętnie sprzedawać usługi prawnicze. W obliczu tego, że w trakcie całej edukacji prawniczej, czy to na studiach, czy nawet na samej już aplikacji (która przecież ma przygotować do wykonywania tego zawodu), kwestie te są niemalże nieporuszane, pozycja ta pozwoli każdemu, w szczególności osobom, które planują założyć swoją kancelarię, wskazać drogę, tak aby rozpoczęcie tej ścieżki nie było zmorą i utrapieniem, a punktem początkowym do odnoszenia wielu sukcesów i samozadowolenia.

Paulina

Bardzo polecam książkę, każdemu rozpoczynającemu działalność gospodarczą – nie tylko prawnikom.

Kiedy pięć lat temu otworzyłam swoją kancelarię bardzo szybko doszłam do przekonania, ze działalność merytoryczna to jedno ale umiejętności biznesowe są w równym stopniu ważne. Intensywnie poszukiwałam publikacji, które pozwoliłby mi posiąść zdolność poruszania się po pełnym wyzwań rynku. „Kancelaria 2.0” jest dokładnie taką pozycją.

Książka mec. Karoliny Gorczycy – Barszczewskiej w sposób bardzo szczerzy i otwarty rozprawia się z tematami tabu w branży prawniczej – takim jak ustalanie stawek i skuteczna sprzedaż usług.

Adwokat Karolina Gorczyca – Barszczewska  jasno,  bez zbędnego patosu i wydumania pisze o tym jak prowadzić kancelarię – tak aby na niej zarabiać. Z drugiej jednak ze strony ze stron książki można wyczytać, że dla Pani Mecenas prowadzenie kancelarii to nie tylko sposób na zarabianie ale również misja i pasja, co dla mnie osobiście stanowi o dodatkowej wartości tej publikacji.

Do przeczytania książki zachęcę również historia samej autorki, która przewija się przez strony publikacji,  a z której możemy wywnioskować, iż mec. Karolina  Gorczyca – Barszczewska sama od podstaw zbudowała własną kancelarię z sukcesem.

Przeczytanie książki i wykonanie zwartych w niej ćwiczeń z pewnością pozwoli uniknąć wielu błędów i rozczarowań.

Agnieszka

Jako osoba mająca możliwość uczenia i wzorowania się na osiągnięciach mecenas Karoliny Gorczycy-Barszczewskiej, z pełnym przekonaniem rekomenduję jeden z ostatnich owoców jej sukcesu i starannej pracy, czyli nową książkę dedykowaną ludziom, którym naprawdę zależy (niezależnie od tego, jaką profesję reprezentują na co dzień).

W samej treści książki (która jest obfita w szczegóły i konkretne informacje), zdecydowanie nie brakuje cennych wskazówek, umożliwiających przegonienie konkurencji o lata świetlne.
Uważne przeczytanie jej przynajmniej raz (a najlepiej przestudiowanie i to wielokrotne), przyda się prawie każdemu, kto ma na sercu rozwój własny i nieustanne podnoszenie swoich kompetencji. Autorka książki, to dla mnie osobiście nie tylko Adwokat przez duże A, ale także prawdziwa Kobieta sukcesu. Dobrze otaczać się właśnie takimi ludźmi i czerpać z ich podejść, co dziś z ręką na sercu polecam także Tobie.

Ta książka, to bardzo dobra inwestycja o wysokim ROI! Warto przekonać się o tym samemu.

Wojtek

Obowiązkowa lektura każdego aplikanta III roku ❤ Książka napisana jest prostym i przyjaznym językiem, co sprawa, że lekko i dość szybko się ją czyta. Jednocześnie publikacja przepełniona jest bardzo licznymi wskazówkami, o których mało kto wspomina m.in.:

– czy to, że kogoś lubimy wystarczy, aby współpracować w jednej kancelarii lub przy wspólnym projekcie,
– konieczności sformalizowania formy współpracy, a nie opieraniu się na ustnych ustaleniach stron,
– zasadach budowania zespołu i pozyskiwania zewnętrznych ekspertów lub podwykonawców.

Bardzo mocno utożsamiam się z poglądami Autorki przedstawionymi w książce.
Lekturę polecam każdemu prawnikowi, który przymierza się do otworzenia własnej działalności gospodarczej.

Agnieszka