Kategorie
Wpisy

Czy wiesz, że to tylko mit?

Czego naprawdę potrzebujesz by otworzyć własną kancelarię? 🤔 O początkach prowadzenia kancelarii krążą różne mity😱 Te najczęstsze to:

❌Na start konieczne jest dofinansowanie, albo dotacja

MIT! Otworzyłam kancelarię bez żadnych dotacji, dofinansowań, nie korzystając ze wsparcia rodziny, ani bliskich. Mój budżet początkowy to oszczędności na poziomie ok 10 tys. zł. Sprzęty w dużej mierze kupiłam poleasingowe, kserokopiarkę dzierżawię do dzisiaj.

❌Na początek musisz mieć kilku klientów od patrona, albo poprzedniego pracodawcy

MIT! Rozpoczynając działanie własnej kancelarii ani jeden klient nie pochodził od mojego patrona, ani poprzedniego pracodawcy, ale każdy pojawiał się z polecenia osób, które mnie znały.

❌Żeby iść na swoje musisz mieć znane nazwisko, najlepiej od pokoleń

MIT! Prowadzę kancelarię w innym mieście niż to, z którego pochodzę, nie mając tu żadnych powiązań rodzinnych. To w niczym nie przeszkodziło mi rozwinąć własną kancelarię.

❌Po egzaminie zawodowym trzeba najpierw popracować u kogoś, a po kilku latach można iść na swoje

MIT! Moja kancelaria działa już od następnego dnia po ślubowaniu adwokackim. Jeśli odpowiednio wcześnie zadbasz o zdobycie wiedzy i umiejętności, a także zbudowanie sieci kontaktów i do tego chcesz prowadzić własny biznes – nie ma na co czekać.

❌Otwierając kancelarię musisz na start zainwestować w nowe meble i sprzęty

MIT! Nie musisz wydawać majątku na nowy sprzęt! Zobacz, co naprawdę jest konieczne na początku i stopniowo uzupełniaj wyposażenie. Sama na początku miałam laptopa, a router i drukarkę pożyczyłam.

❌Otwierając kancelarię musisz się liczyć z tym, że nawet do dwóch lat nie będziesz zarabiać

MIT! Od pierwszego dnia aż do dzisiaj moja kancelaria każdego miesiąca jest na plus. Zadbaj o niskie koszty stałe i o właściwe inwestycje – te najlepsze to własny rozwój, sieć kontaktów i zespół kancelarii.

❌Jeśli jesteś dobry merytorycznie szybko zbudujesz dobrze funkcjonującą kancelarię

MIT! Znam wiele osób znakomitych merytorycznie, które nie udźwignęły prowadzenia własnej kancelarii. Umiejętności merytoryczne to warunek konieczny, ale niewystarczający.

A Ty?
Z jakimi mitami się spotkałeś/aś?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *